LT   EN   RU   DE  
Kelionės įspūdžiai

"Ugnies troškimas” arba viena iš miesto-herojaus paslapčių

Mūsų kolegos iš Baltarusijos kartas nuo karto organizuoja formalius ir neformalius ugnies sukimo renginius, į kuriuos yra kviečiami įvairios fakyrų grupės bei ugnies teatrai ne tik iš Baltarusijos, bet ir iš kitų šalių. Dažniausiai į šiuos tarptautinius susitikimus atvyksta žinomi fakyrai iš netolimo užsienio. Veiksmas vyksta Minsko centre, sutemus. Kadangi dauguma šių renginių yra neoficialūs, o dideli ir ne visada policinkams suprantami žmonių susibūrimai vienoj vietoj yra nepageidautini, šio renginio afišas galima pamatyti tik internete – organizatorių dienoraščiuose bei vietinių fakyrų LJ "community” puslapiuose. Bet... mažokas informavimas ne kiek nelemia ateinančių žiūrovų skaičiaus – pasak organizatorių, susirenka nuo 150 iki 500 žmonių.
Šįkart su žiūrovais savo emocijomis dalinosi ugnies teatras "Fenix” iš Maskvos, "Stichii mira", "Elemental`" , "Kresiva" iš Baltarusijos, Vilniaus fakyrų grupė "Litfire” bei vietiniai fakyrai, nepriklausantys jokioms grupėms.


Pasiruošimai prasidėjo pernai

Idėja nuvažiuoti į Baltarusijoj organizuojamus ugnies sukimo renginius mums kilo praeitais metais. Bet tai vis neišeidavo dėl įvairių priežasčių – arba buvom per vėlai įspėti apie būsimą renginį, kad nespėdavom su vizomis, arba buvom užimti baltarusių pasiūlytą dieną. Tačiau noras ir entuziazmas visgi nuvažiuoti pas kaimynus į kitus pažiūrėti ir save parodyti nuo ilgų atidėliojimų neišnyko. Tada prasidėjo derybos dėl mūsų grupės dalyvavimo, kurį nemažai apsunkino nauja tvarka, forminant vizas į Baltarusiją.
Po du kartus rašytų anketų, nuotraukų, pasų tvarkymo "procedūrų” bei oficialaus kolegų laiško mes pagaliau gavom svajotą grupinę vizą : ).


Lengva kelionė

Susikrovę beveik visą savo inventorių į mašinas, mes patraukėm Minsko plentu. Įvedus Šengeną eilės Baltarusijos pasienyj žymiai sumažėjo. Sumažėjo ir muitininkų domėjimasis keleivių bagažu, dėl to neturėjom aiškinti kam reikia tiek keistų suvirintų konstrukcijų : ).
Maždaug 30 minučių – ir mes toliau lekiam patogiu ir prižiūrėtu keliu tiesiai į Minską. Po trijų su puse valandų mes sėkmingai įvažiuojam į plačią bei šviesią Baltarusijos sostinę. Platūs keliai, keturios eismo juostos į vieną pusę,
Skaityti toliau ->